Teckningar blyerts etsningar

Teckningar blyerts etsningar
Teckningar blyerts etsningar
Teckningar blyerts etsningar
Teckningar blyerts etsningar
Teckningar blyerts etsningar
Teckningar blyerts etsningar

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRAFISKA BLAD, 2 st, TECKNINGAR, 11 st, 1800 -och tidigt 1900-tal, bestående av landskapsmotiv och figurstudier, delvis signerade och daterade, bland annat W v Gegerfelt, John Kindborg 91, Reinhold Nordstedt 1877, Hamborn (signerad i plåten), O. Hesselbom, m.fl, varierande mått

Smärre fläckar

186079

2013-05-20