Klubbat för:
2 800 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
KANDELABRAR, 1 par, mässing, NMB nr 27 (Nyköpings mässingsbruk), med 3 ljusarmar vardera, ljussläckare i mitten, stämplade, höjd 43 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, bucklor, en ljusarm med lagning
186115
2013-05-20
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner