Edgar Wallin oljemålning
2013-05-20
186237
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
WALLIN, Edgar (1892-1963): "Gamla Stockholmshus, Slussen", signerad och daterad Edgar Wallin 1927, olja på duk, 33x46 cm,
PROVENIENS: Konstnären Einar Forseth