Märta Måås-Fjetterström Nyponblomman

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Nyponblomman", matta, formgiven 1932, röllakan, signerad AB MMF, tillverkad efter 1941, 315x210 cm

Fläckar, slitage

186239

2013-05-20