Ragnar Sandberg olja
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SANDBERG, Ragnar (1902-1972): Kor vid Hanhals, signerad R.S., olja på duk, 29x 39 cm, utförd på 1930-talet
PROVENIENS: Direktör Gösta Olson, Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 2006, katalognr 754
186320
2013-05-21