Stolar Nordiska Kompaniet

Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet
Stolar Nordiska Kompaniet

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOLAR, 4 st, med rottingrygg, 1930-tal, Nordiska Kompaniet, 6 stolar skyltmärkta NK R 40279 - C181038
PROVENIENS: Visades i skylten på varuhuset Nordiska Kompaniets vårutställning år 1937

Varav en med smärre rottingskada på övre ryggen

186462

2013-05-21