Stolar Nordiska Kompaniet
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 4 st, med rottingrygg, 1930-tal, Nordiska Kompaniet, 6 stolar skyltmärkta NK R 40279 - C181038
PROVENIENS: Visades i skylten på varuhuset Nordiska Kompaniets vårutställning år 1937
Varav en med smärre rottingskada på övre ryggen
186462
2013-05-21