Sabel flottan m/1885
Valmis
2013-05-22
186616
| Korkein tarjous | 1 700 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
HUGGARE, flottan, m/1885 för underofficer, nummerriktig 423, portapé, klinga med blodränna stämplad C.A&AD EK, balja i svärtat läder med beslag i mässing numrerad, längd 74 cm
Baljan med stukning