Samling kinesiska porslinsföremål

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BURKAR med lock innehållandes VINKOPPAR, 2 st., FAT på fot, RISSKÅLAR, FAT, m.m., porslin, Kina, 1900-tal, rikt dekorerade i emaljfärger, dosornas höjd ca 10 cm

Obetydliga skador.

186617

2013-05-22