Ytterfoder Gustavsberg 1890-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KRUKOR på fat, Gustavsberg 1890-tal, keramik, i form av björkstammar, stämpelmärkta samt daterade, krukor med dreneringshål, höjd 29 cm (inklusive fat)

Krackeleringar, slitage

186619

2013-05-22