Hänge emalj
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
HÄNGE, emalj på koppar, dekor med blomsterurna med orientpärlor och ett förälskat par, fasetterade glasstenar, omkring 1800-talets början, baksida i silver, diameter 5,5 cm
Emaljsskador och emaljbortfall, pärlor med omfattande slitage, omarbetat från en klockboett, baksida i silver senare
186669
2013-05-23