Hänge emalj

Hänge emalj
Hänge emalj
Hänge emalj
Hänge emalj

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

HÄNGE, emalj på koppar, dekor med blomsterurna med orientpärlor och ett förälskat par, fasetterade glasstenar, omkring 1800-talets början, baksida i silver, diameter 5,5 cm

Emaljsskador och emaljbortfall, pärlor med omfattande slitage, omarbetat från en klockboett, baksida i silver senare

186669

2013-05-23