Ingefärskrukor skålar Kina

Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina
Ingefärskrukor skålar Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGEFÄRSKRUKOR, 2 st., porslin, Kina, troligen 1900-tal, Wang Bingrongtyp, polykromt målad reliefdekor mot gul resp. turkos botten, höjd ca 10,5 cm, SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, reliefdekor, märkta Jingdezhen, diameter 15,5 cm

Locken med skador

186701

2013-05-22