Figurin
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURIN, brons, 1800-tal, Tibet, föreställande Buddha sittande i "dhyanasana" på dubbel lotustron, bottenplattan med ristad dekor, cloisonnedekor, höjd 27 cm
Etikettmärkt Nils Nessim Antiques
Delar saknas, skador.
186753
2013-05-22