Mormorsur 14 k guld
2013-05-23
186792
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DAMFICKUR, 1800-talets slut, förgyllt 14´´´ verk, cylindergång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-560, boett av 14 k guld, med graverad dekor, kartusch och emalj, diameter 36 mm