Piedestal Louis XVI-stil

Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil
Piedestal Louis XVI-stil

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PIEDESTAL, Louis XVI-stil, Frankrike, omkring 1900, mahogny, bordsskiva i alabster omgiven av gallerkant, mässingsdetaljer, dekor i form av bl a fleuroner, kannelerade utsvängda ben, höjd 82, bredd 34 cm

Slitage, repor, smärre sprickor

186877

2013-05-23