Piedestal Louis XVI-stil
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, Louis XVI-stil, Frankrike, omkring 1900, mahogny, bordsskiva i alabster omgiven av gallerkant, mässingsdetaljer, dekor i form av bl a fleuroner, kannelerade utsvängda ben, höjd 82, bredd 34 cm
Slitage, repor, smärre sprickor
186877
2013-05-23