Glas Mary Gregory

Glas Mary Gregory
Glas Mary Gregory
Glas Mary Gregory
Glas Mary Gregory
Glas Mary Gregory
Glas Mary Gregory

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, FOTOGENLAMPFOT, ASKAR med lock, 4 st, FLAKONG, emaljmåleri på glas, "Mary Gregory", 1880-tal, troligen Böhmen, viktorianska motiv, blått glas, höjd 5,5-23 cm

Smärre enstaka nagg kan förekomma

186903

2013-05-27