Taburett sengustaviansk Johan Erik Höglander
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETT, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad IEH (Johan Erik Höglander stolmakare i Stockholm 1777-1813), samt Stockholms stolmakarämbetets etikett, vitmålad
Omfattande skador och lagningar
187052
2013-05-24