Taburett sengustaviansk Johan Erik Höglander

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TABURETT, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad IEH (Johan Erik Höglander stolmakare i Stockholm 1777-1813), samt Stockholms stolmakarämbetets etikett, vitmålad

Omfattande skador och lagningar

187052

2013-05-24