Stereoskop
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
800 SEK
STEREOSKOP, "Perfecscope" USA omkring 1900, 35 stereobilder och schatull i lila sammet medföljer, MINNESBOK "glada minnen", handskrivna notater och foton från en solig kryssning i Tropikerna 14.7.23-15.7.23
PROVENIENS: Familjen Nobel
Skador och slitage
187207
2013-05-24