Kaffe och teservis 1700-tal
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFE- och TESERVIS, 31 dlr, porslin, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått och guld av flodlandskap med pagoder, bestående av, tekanna, skålfat, 10 tekoppar, 9 kaffekoppar, 10 fat
En tekopp, ett fat samt tekannans pip med lagning, smärre nagg och sprickor
187335
2013-05-30