Mela Anderberg vas Rörstrand

Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand
Mela Anderberg vas Rörstrand

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

MELA ANDERBERG, vas, Rörstrand 1900-talets början, dekor i underglasyrfärgerna grönt, blått och rosa med reliefdekor av ekoxar och blad, genombruten mynning, signerad MA Rörstrand 60046, höjd 21 cm

187377

2013-05-26