Mela Anderberg vas Rörstrand
Klubbat för:
4 000 SEK
5 000 SEK
MELA ANDERBERG, vas, Rörstrand 1900-talets början, dekor i underglasyrfärgerna grönt, blått och rosa med reliefdekor av ekoxar och blad, genombruten mynning, signerad MA Rörstrand 60046, höjd 21 cm
187377
2013-05-26