Konstböcker bl.a. litografier av Chagall

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KONSTHISTORIA (6), bl.a. Chagall lithographe 1969-73. (IV.) Monte-Carlo (éditions André Sauret) 1974. 2 originalfärglitografier av Chagall (alla, inkl. omslag). Grått klotband med omslag och plastomslag. Fransk upplaga.
Samt konstböcker av Meyer, Marc Chagall, Bossert, Folkkonst i Europa, Gallwitz´ Picasso Laureatus. Hans måleri efter 1945 (numrerad 486 i en upplaga på 999 ex). Klotband.

Några skador och fläckar.

187415

2013-05-26