Kombinationsmöbel 1800-tal

Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal
Kombinationsmöbel 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPELBORD/DAMSKRIVBORD, Louis XVI-stil,1800-talets andra hälft, palisander, uppfällbar och vridbar filtbeklädd skiva, inredning med skrivbräde, profilerade dekorlister och beslag i mässing, skiva med intarsia samt med dekorinlägg i mässing och pärlemor med motiv av blomster samt fågel, låsbar, höjd 77, 40x60 cm, nyckel finns
Proveniens: Betty von Cohn, Skodsborg, villa Solbacken, Danmark.

Renoverad, skiva med fuktring, botten med spricka, repor

187751

2013-05-27