Urna Meissen

Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA, porslin, Meissen, 1900-tal, märkt i godset R. 61., delvis förgylld dekor, polykrom dekor av figurscener, höjd ca 40 cm

Lock saknas, fäste mellan urna och fot med lagning

187769

2013-05-27