Paul Gauguin träsnitt 1921

Paul Gauguin träsnitt 1921
Paul Gauguin träsnitt 1921
Paul Gauguin träsnitt 1921
Paul Gauguin träsnitt 1921

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GAUGUIN, Paul (1848-1903): Noa Noa: Manao Tupapau, tryckt och utgiven 1921 av Pola Gauguin, signerad Pola Gauguin och numrerad 99 (upplaga 100), träsnitt, 20,5x35,5 cm, LITTERATUR: Mongan/Kornfeld/Joachim 20

Veck i bildytan

187959

2013-05-30