Äldre böcker i historia och geografi

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÖCKER, ÄLDRE, huvudsakligen svenska läroböcker i geografi och historia, 1700- och 1800-tal, bl. a. Silverstolpe, Lärobok i svenska historien, 1805, Djurberg, Geografie för begynnare, 1750, samt Levasseur, Atlas classique universel de géographie, 1839, m.m. Varierande skick. 22 volymer.

Skador och defekter

188116

2013-06-02