CF Reuterswärd brons Non violence

Klubbat för:

60 000 SEK

Schätzwert

50 000 SEK

Beschreibung

REUTERSWÄRD, Carl Fredrik (född 1934): "Non violence - In memory of John Lennon", monogramsignerad och numrerad CFR, 27/75, grönpatinerad brons, höjd 20, längd ca 30 cm (sockelns mått höjd 3 x 31x 9,5 cm)

Zustandsbeschreibung

188233

2013-06-01