Pokal 1700-tal moccaskedar silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
POKAL, silver, 1700-tal, otydliga stämplar, svisselerad dekor, höjd 10 cm, vikt ca 56 g, MOCCASKEDAR, 12 st, POKAL, silver, GAB resp CGH, total vikt ca 172 g
Den äldre pokalen med bucklor, botten med lagning. Den andra pokalen med gravyr "Pappa"
188323
2013-05-29