Tennfat 1700-tal

Tennfat 1700-tal
Tennfat 1700-tal
Tennfat 1700-tal
Tennfat 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, tenn, 1700-tal, stämplad för Lars Persson Ödman (1701-1729), Jönköping, sannolikt år 1708, diameter ca 40 cm

Bristningar, lagning, baksida med tremblerat ägarmonogram

188376

2013-06-15