Toyen etsning
Vollendet
2013-05-31
188455
| Höchstes Gebot | 3 200 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
TOYEN, Marie Cerminova (Tjeckoslovakien, 1902-1980): Cycle de douze dessins, signerad Toyen, etsning med handkolorering tryckt på japanpapper, 27x27 cm,
PROVENIENS: Galerie Aix, Karlavägen, Stockholm
Saknar glas