Cajsa Warg, Erik Dahlberg m.m.

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÖCKER (26), framförallt 1700- och 1800-tal, bl.a. Warg, Hjelpreda i hushållningen för unga fruntimer, 1822, Mörck, Thecla, eller den bepröfwade Trones dygd I-III, 1749, Ziervogel, Trettio historiska afhandlingar öfwer swenska mynt och medailler, 1755, Dahlberg, Suecia Antiqua et hodierna, 1854, m.m. 26 volymer.

Varierande skick. Skador och defekter.

188457

2013-06-02