Spegel Samuel Bomansson
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Samuel Bomansson (spegelmakare i Stockholm 1756 -71), signerad SB, Stockholms hallstämpel, dekor i papier maché, förgylld, kantglas, 130x50 cm
Senare bakstycke, omförgylld, skador
188484
2013-05-31