Spegel Samuel Bomansson

Spegel Samuel Bomansson
Spegel Samuel Bomansson
Spegel Samuel Bomansson
Spegel Samuel Bomansson

Klubbat för:

12 000 SEK

15 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Samuel Bomansson (spegelmakare i Stockholm 1756 -71), signerad SB, Stockholms hallstämpel, dekor i papier maché, förgylld, kantglas, 130x50 cm

Senare bakstycke, omförgylld, skador

188484

2013-05-31