Wilhelm von Gegerfelt

Wilhelm von Gegerfelt
Wilhelm von Gegerfelt
Wilhelm von Gegerfelt
Wilhelm von Gegerfelt

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GEGERFELT, Wilhelm von (1844-1920): "Utsikt öfver Göteborgs hamn från Hisingen", signerad, olja på duk, 41x58 cm
Proveniens: Brännmärkt och skylltmärkt på ramen samt på brännmärkt på spännramen Generalkonsul, Axel Ax:son Johnson

188580

2013-05-31