Bordspendyl empire
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, empire, urtavlan märkt C A DE LA GARDIE (istället för siffror), träfodral, dekor med örn, höjd 36 cm
En sekundvisare saknas, urtavlan med slitage samt sprickor, glas saknas, skadad urtavla tejpad, delar saknas
188710
2013-06-07