Kaffeservis Rosenthal moccakoppar Gustafsberg
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THÉSERVIS, 12 dlr, porslin, Rosenthal "Pompadour", bestående av, 10 koppar med fat, thékanna, sockerskål, MOCCAKOPPAR med fat, 9 st, porslin, Gustafsberg, 1800-tal, vitt porslin med gulddekor
Smärre enstaka nagg, moccakoppar med krakeleringar och missfärgningar samt sprickor
188914
2013-06-03