Kaffeservis Rosenthal moccakoppar Gustafsberg

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

THÉSERVIS, 12 dlr, porslin, Rosenthal "Pompadour", bestående av, 10 koppar med fat, thékanna, sockerskål, MOCCAKOPPAR med fat, 9 st, porslin, Gustafsberg, 1800-tal, vitt porslin med gulddekor

Smärre enstaka nagg, moccakoppar med krakeleringar och missfärgningar samt sprickor

188914

2013-06-03