Koppar med fat samt skålar bl a Qianlong (1735-96)

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TEKOPPAR med FAT, 1 par, porslin, Kina 1700-tal, dekor i famille rose, kopparnas höjd 4,5 cm, SKÅLAR, 2 st, porslin Kina, 1700 resp 18/1900-tal, dekor i bl a famille rose, höjd ca 6 cm
Proveniens: Sture Bergquist samling (1896-1988)

Nagg, ett tefat med lagning

189130

2013-06-03