Stolar 13 st victorianska

Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska
Stolar 13 st victorianska

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

STOLAR, 13 st, victorianska, s.k. chiavari modell, träskuren dekor, förgyllda, flertalet med inventarienummer, varav 7 st brännmärkta ER VII under kunglig krona (kung Edvard VII av Storbritannien, 1841-1910)
PROVENIENS: Kung Edvard VII av Storbritannien

Skador och lagningar, en lös sits medföljer

189164

2013-06-04