Stolar 13 st victorianska
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
STOLAR, 13 st, victorianska, s.k. chiavari modell, träskuren dekor, förgyllda, flertalet med inventarienummer, varav 7 st brännmärkta ER VII under kunglig krona (kung Edvard VII av Storbritannien, 1841-1910)
PROVENIENS: Kung Edvard VII av Storbritannien
Skador och lagningar, en lös sits medföljer
189164
2013-06-04