Oidentifierad konstnär oljemålning
2013-06-17
189184
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring 1800): Porträtt av landshövding, friherre Johan Magnus af Nordin, född den 16 juni 1746, daterad 1809, olja på duk, 78x65 cm
PROVENIENS: Enligt påskrift a tergo från 1958 har porträttet funnits i friherre Johan Magnus af Nordins släkts ägo
Lagningar, smärre dukskador