Sameskedar tumlare bägare silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMESKEDAR, 2 st., Sven O Falk, Nederkalix 1916 resp. 1930, MOCKASKEDAR, 13 st., TUMLARE, 2 st., en stämplad Hans Langberg, Söderhamn 1800, BÄGARE, silver

Delvis med gravyrer, skador (tumlare Söderhamn och bägare med omfattande skador)

189443

2013-06-05