Miniatyrer troligen Tang dynastin
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MINIATYRER, 2 st., lergods, Tang dynastin (618-907), glaserade, i form av skålar på fot, en med lock, höjd ca 2,5 respektive 5 cm
Etui medföljer
Proveniens Bengt Nyrén, säljaren erhållit direkt från B.N. Ej dokumenterat.
Nagg
189582
2013-06-05