Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, troligen 1800-tal, Kangxis märke, dekor i underglasyrblått av palatsbyggnader, diameter 26 cm

Nagg, hårspricka.

189743

2013-06-06