Stolar sengustavianska med egyptiserande dekor

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOLAR, 6 st, sengustaviansk stil, 1800-tal, antikvita, förgylld dekor av
sfinxhuvuden, sarger och ryggbricka med bladstav, hörnen med rombanfanger, bladhölstrade kannelerade ben, gul klädsel varav en med siden

Slitage

189798

2013-06-07