Dan Wolgers objekt

Dan Wolgers objekt
Dan Wolgers objekt
Dan Wolgers objekt
Dan Wolgers objekt
Dan Wolgers objekt
Dan Wolgers objekt

Klubbat för:

7 200 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

WOLGERS, Dan (född 1955): Linda Evangelista, signerad, daterad och numrerad Dan Wolgers 1991, 19/90, fat i porslin, diameter 24 cm
Proveniens: Konstkritikern Stig Johansson
LITTERATUR
Dan Wolgers & Pontus Hultén: 120 verk 1977 - 1996, Stockholm 1996, jämför nr 78, färgplansch sidan 75

Kuntoraportti

190011

Päivämäärä:

2013-06-10