Lindorm Liljefors oljemålning
2013-06-08
190126
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LILJEFORS, Lindorm (1909-1985): Rävgryt, signerad Lindorm L -75, olja på pannå, 32x45 cm
Utställd: Naturhistoriska muséet Göteborg 1984, Minnsesutställning Österby Bruk, 1985
Skarpmärken efter ramkant