Etui/fodral silver
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ETUI/FODRAL, ben och silver, framsida med rikt skuren dekor föreställande ett rastande jaktsällskap, invändigt med lila vattrat siden, Carl August Nilsson, Malmö 1878, längd 14 cm
Baksida med graverat namn, invändigt siden med slitage och skador
190276
2013-06-12