Etui/fodral silver

Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver
Etui/fodral silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ETUI/FODRAL, ben och silver, framsida med rikt skuren dekor föreställande ett rastande jaktsällskap, invändigt med lila vattrat siden, Carl August Nilsson, Malmö 1878, längd 14 cm

Baksida med graverat namn, invändigt siden med slitage och skador

190276

2013-06-12