John Lundsvist brons

John Lundsvist brons
John Lundsvist brons
John Lundsvist brons
John Lundsvist brons
John Lundsvist brons
John Lundsvist brons
John Lundsvist brons
John Lundsvist brons

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LUNDQVIST, John (1882-1972): "Uppståndelsemonument", monogramsignerad, patinerad brons, gjutarmärkt Eftr. Fud.Otto Meyers, höjd 27x12,5, monoumentet står även ute i Skogskyrkogården
Proveniens: Konstkritikern Stig Johansson

190429

2013-06-11