John Lundsvist brons
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LUNDQVIST, John (1882-1972): "Uppståndelsemonument", monogramsignerad, patinerad brons, gjutarmärkt Eftr. Fud.Otto Meyers, höjd 27x12,5, monoumentet står även ute i Skogskyrkogården
Proveniens: Konstkritikern Stig Johansson
190429
2013-06-11