Ben Schonzeit akryl och olja
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
SCHONZEIT, Ben (USA, född 1942): "Changing places",
signerad och daterad på baksidan Schonzeit -79, akryl på duk och olja på linneduk , 183x138 cm,
PROVENIENS: Galerie de Gestlo, Hamburg
Hoffman Gallery, New York
UTSTÄLLD: Phoenix Art Museum 1980, katalognr 127
Tuscon Museum of Art 1980, katalognr 127
190495
2013-06-11