Ben Schonzeit akryl och olja

Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja
Ben Schonzeit akryl och olja

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

SCHONZEIT, Ben (USA, född 1942): "Changing places",
signerad och daterad på baksidan Schonzeit -79, akryl på duk och olja på linneduk , 183x138 cm,
PROVENIENS: Galerie de Gestlo, Hamburg
Hoffman Gallery, New York
UTSTÄLLD: Phoenix Art Museum 1980, katalognr 127
Tuscon Museum of Art 1980, katalognr 127

190495

2013-06-11