Kjartan Slettemark oljemålning

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

9 000 SEK

SLETTEMARK, Kjartan (1932-2008): "Abstrakt målning N 2", a tergo signerad Kjartan Slettemark, olja på duk, 116x96 cm,
Gåva från konstnären direkt till nuvarande ägare. Enligt uppgift har Kjartan gjort dukrevan avsiktligt, dvs det är en del av konstverket.

Duklagningar

190512

2013-06-10