Pilgrimsflaska
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i famille rose av fågelpar i prunkande trädgård respektive figurscen omgivna av stiliserade blommor mot blå botten, förgyllda hänklar i form av drakar, höjd 50 cm
190598
2013-06-11