Pilgrimsflaska

Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska
Pilgrimsflaska

Klubbat för:

26 000 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i famille rose av fågelpar i prunkande trädgård respektive figurscen omgivna av stiliserade blommor mot blå botten, förgyllda hänklar i form av drakar, höjd 50 cm

Kuntoraportti

190598

Päivämäärä:

2013-06-11